O Nas

Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej Spółka z o.o. w Koszalinie jest firmą informatyczną działającą na polskim rynku IT od ponad 50 lat. Firma powstała w 1999 r. jako następca prawny przedsiębiorstwa państwowego Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej, założonego w 1967 roku. Zdobyte prawie pięćdziesięcioletnie doświadczenie pozwala nam świadczyć usługi i rozwiązania IT na najwyższym poziomie. Naszymi pracownikami są najlepsi specjaliści z branży IT w regionie. Zatrudniamy około 70 pracowników z czego 60 osób to wysokiej klasy specjaliści, pracujący bezpośrednio na potrzeby klientów.

W obliczu dynamicznych zmian współczesnego świata nieustannie przystosowujemy się do nowych wyzwań. ZETO Koszalin to ponad 50-letnia historia — nasze doświadczenie to klucz do sukcesu, które wraz z tradycją stanowi fundament naszej firmy.

Co nas wyróżnia? – Doświadczenie we współpracy z administracją publiczną. Jako członek założyciel Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji - PIIT oraz członek Koszalińska Izba Przemysłowo-Handlowa aktywnie uczestniczymy w sektorze usług IT. Stawiamy na jakość i nowatorskie rozwiązania – łączymy kompleksową obsługę, od dostawy i serwisu, po doradztwo, konsultacje i szkolenia . Dzięki naszemu Data Center gwarantujemy bezpieczeństwo naszym klientom.

Specjalizujemy się w tworzeniu systemów informatycznych dedykowanych do obsługi Sektora Publicznego. Opracowalismy i wdrażamy systemy wspierające obsługę finansową administracji samorządowej (systemy dla Urzędów Miast, Gmin i Starostw Powiatowych), systemy wspierające obsługę jednostek organizacyjnych pomocy społecznej oraz system zarządzania dokumentem klasy EZD dedykowany dla sektora publicznego. Jesteśmy również autorami aplikacji internetowych wspierających komunikację pomiędzy mieszkańcami a urzędami. Wykonaliśmy i wdrożyliśmy ogólnopolskie systemy produkcyjne dedykowane do obsługi dokumentów komunikacyjnych oraz ogólnopolski system paszportowy dla zwierząt towarzyszących.

Posiadamy własne Data Center, w którym świadczymy usługi SaaS - udostępniania aplikacji w chmurze dla klientów korzystających z oferowanego przez naszą firmę oprogramowania (m.in. BIP, Portal Mieszkańca, eKancelaria)

Realizujemy na rzecz naszych klientów usługi związane z bezpieczeństwem systemów informatycznych, w szczególności ochrony danych osobowych. Świadczymy usługi związane z podpisem elektronicznym.

Realizujemy dostawy sprzętu komputerowego i oprogramowania. Wykonujemy ogólnopolskie usługi instalacji sprzętu IT i aplikacji, prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń. Posiadamy status partnera serwisowego firmy LENOVO. Świadczymy usługi zarządzania infrastrukturą informatyczną naszych klientów. Wykonujemy sieci strukturalne (dedykowane elektryczne i logiczne) oraz sieci bezprzewodowe.

W 2003 roku firma uzyskała po raz pierwszy certyfikat jakości zgodny z normą ISO 9001, zaś w 2007 roku wdrożyła Zintegrowany System Zarządzania  w zakresie jakości i bezpieczeństwa zgodny z wymaganiami norm ISO 9001 i ISO 27001.

Nasza praca to nie tylko obowiązek – z dumą angażujemy się w lokalne inicjatywy i wydarzenia w naszym regionie m.in.:

  • Wspieramy Klub Piłkarski Zefir Wyszewo
  • Jesteśmy sponsorem konferencji — TEDxKoszalin oraz cyklicznych spotkań branży IT — SPARKcamp
  • Pomagamy Pomorskiej Fundacji "Jaś i Małgosia"
  • Jako partner aktywnie uczestniczymy w konkursie "Firma na Start".

W naszej pracy cięgle poszukujemy nowych możliwości i śmiałych podejść. Wspieramy naszych Klientów, pomagając im wykorzystać potencjał informacji, tworząc razem nowe możliwości dla ich biznesu.